створити власну сторінку
перевірити пошту

НКЦПФР долучилася до Меморандуму про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні МСФЗ

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) долучилася до Меморандуму про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні МСФЗ, що був підписаний у рамках круглого столу “МСФЗ в Україні: введення інтернет-ресурсу про МСФЗ та наступні кроки щодо створення сприятливих умов для запровадження стандартів”, який відбувся 24 лютого 2012 року в Києві. Організаторами заходу виступили Міністерство фінансів України, Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) та Проект USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP).

 

За підсумками заходу, учасниками був підписаний Меморандум про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Відповідно до документу, організації, що виявили бажання долучитися до ініціативи, домовилися про координацію діяльності у сфері МСФЗ, поклавши обов’язки основного координатора на Міністерство фінансів. Крім того, було вирішено розробити та запровадити постійний моніторинг застосування цих стандартів, а також в подальшому формувати та реалізовувати різноманітні заходи, що стосуються впровадження МСФЗ.

 

До реалізації положень Меморандуму, крім Комісії, долучилися Національний банк України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Державна податкова служба, Аудиторська палата, ФПБАУ, Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів, Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, Спілка податкових консультантів України, Рада незалежних бухгалтерів і аудиторів, а також Спілка аудиторів України.

 

Відповідно до підписаного Меморандуму, сторони зобов’язалися в межах своєї компетенції вживати заходів з підвищення кваліфікації спеціалістів, що складатимуть звітність відповідно до МСФЗ, а також співпрацювати між собою при здійсненні інформаційної підтримки застосування міжнародних стандартів, беручи активну участь у подібних заходах, проектах тощо.

 

«Важливо, що органи влади, які регулюють питання впровадження та застосування МСФЗ, а також організації, які переймаються питаннями впровадження стандартів, розуміють необхідність об’єднання своїх зусиль задля ефективної роботи. Регулятор фондового ринку із задоволенням приєднався до підписання Меморандуму, оскільки ми знаємо, що подальший розвиток фондового ринку країни багато у чому залежить від впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності. НКЦПФР вже багато зробила задля переходу учасників ринку до МСФЗ, і ми впевнено можемо заявити, що у подальшому Комісія також буде сприяти ринку у цьому питанні, адже прозорість розкриття інформації для акціонерних товариств, це, в першу чергу, можливість залучення додаткових інвестицій, як до бізнесу, так і до економіки держави в цілому», – зазначив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії і розвитку законодавства НКЦПФР.

 

Даний документ був підписаний сторонами на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», а також з метою забезпечення високоякісного рівня застосування МСФЗ як важливої складової підвищення інвестиційної привабливості національної економіки та подальшого реформування бухгалтерського обліку в Україні.

 

Наразі Комісія спільно з вітчизняними та міжнародними організаціями та учасниками ринку проводить серію регіональних семінарів з питань впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності для акціонерних товариств, в рамках яких експерти та провідні бухгалтери розповідають керівникам компаній про переваги подання звітності відповідно до МСФЗ. Перша зустріч відбулася у лютому в Донецьку. На черзі Київ, Харків, Львів та Ялта.

За матеріалами офіційного сайту НКЦПФР.